To wydarzenie już się odbyło.

Dzień kobiet - koncert

Data imprezy: 08-03-19 17:00
Organizator imprezy: CCKB
Miejsce imprezy: CCKB Choceń
Info krótkie imprezy:

Trzy Gitary to jedna z najlepszych polskich grup wykonujących przeboje Czerwonych Gitar i Trzech Koron. Wysoki poziom artystyczny zespołu a nade wszystko łudząco podobne do oryginału głosy muzyków powodują, iż koncerty Trzech Gitar stanowią bardzo atrakcyjną propozycję wpisującą się w każdy typ imprez. Zespół otrzymał główną nagrodę Ogólnopolskich Prezentacji Muzyki z gwiazdą „CZERWONE GITARY” w Stargardzie Szczecińskim oraz nagrodę internautów na II Ogólnopolskim Festiwalu im. Krzysztofa Klenczona w Pułtusku.

Członkowie Zespołu :

Marcin Niewęgłowski (ex Czerwone Gitary) - gitarzysta, wokalista, kompozytor, lider zespołu; w latach 2014-2016 członek zespołu Czerwone Gitary;

Mirosław Niewęgłowski - gitarzysta basowy, wokalista;

Sylwester Pikulik - perkusja .

To wydarzenie już się odbyło.

Koncert - WSPOMNIENIE

Data imprezy: 18-11-18 16:00
Organizator imprezy: CCKB
Miejsce imprezy: CCKB
Info krótkie imprezy: Jak co roku chcielibyśmy przywrócić pamięć o naszych wspaniałych artystach, którzy odeszli, ale nadal grają w naszych sercach i wspomnieniach.

Jak co roku chcielibyśmy przywrócić pamięć o naszych wspaniałych artystach, którzy odeszli, ale nadal grają w naszych sercach i wspomnieniach. Ich kompozycje towarzyszą nam w codziennym życiu . WSPOMNIENIE to koncert, który pomoże Wam ocalić od zapomnienia utwory wybitnych wykonawców . Nasi młodzi artyści z grupy wokalnej ”ARTE ” wraz z gośćmi zapraszają na to wspaniałe przedsięwzięcie do Choceńskiego Centrum Kultury – Biblioteka 18.11.2018 r. o godz. 17. WSTĘP WOLNY !!!

To wydarzenie już się odbyło.

Narodowe czytanie

Data imprezy: 08-09-18 15:00
Organizator imprezy: CCKiB
Miejsce imprezy: CCKiB
Info krótkie imprezy: Mamy przyjemność ogłosić , że zbliża się kolejna odsłona Narodowego Czytania na którą już serdecznie wszystkich mieszkańców zapraszamy.

Mamy przyjemność ogłosić , że zbliża się kolejna odsłona Narodowego Czytania na którą już serdecznie wszystkich mieszkańców zapraszamy. Rok 2018 jest rokiem stulecia odzyskania przez Polskę niepodległości. Prezydent Andrzej Duda wraz z Pierwszą Damą ogłosił lekturę Narodowego Czytania na 8 września. Jest nią „Przedwiośnie” Stefana Żeromskiego. Przedwiośnie jest powieścią polityczną ,ukazującą konkretne opcje polityczne. Powieść składa się z trzech części: „Szklane domy”, „Nawłoć”, „Wiatr od wschodu”. Opowiada o życiu Cezarego Baryki, reprezentanta młodego pokolenia, urodzonego i wychowanego w Baku, przyjeżdżającego do odrodzonej po I Wojnie Światowej Polski. Tytuł utworu ma charakter metaforyczny. W dosłownym rozumieniu przedwiośnie to okres pośredni pomiędzy zimą a wiosną, w którym mimo panujących niskich temperatur i zalegających pokładów śniegu ukazują się pierwsze oznaki powrotu przyrody do życia. Przenośne znaczenie można rozumieć jako czas, w którym kształtowało się państwo polskie po okresie zaborów, a w kraju panował niepodległościowy entuzjazm.

 

To wydarzenie już się odbyło.

Choceń w rytmie DISCO!

Data imprezy: 10-06-18 16:00
Organizator imprezy: Urząd Gminy, CCKB
Miejsce imprezy: Boisko sportowe w Choceniu
Info krótkie imprezy: Mega impreza DISCO już 10 Czerwca 2018 w Choceniu. Wstęp wolny. Serdecznie zapraszamy!

To wydarzenie już się odbyło.

XII edycja Międzyszkolnego Konkurs Poetyckiego im. Leona Stankiewicza w Śmiłowicach

Data imprezy: 05-06-18 00:00
Organizator imprezy: Szkoła Podstawowa w Śmiłowicach
Miejsce imprezy: Szkoła Podstawowa w Śmiłowicach
Info krótkie imprezy: Dyrekcja Szkoły Podstawowej w Śmiłowicach ma zaszczyt zaprosić na kolejną XII edycję Międzyszkolnego Konkursu Poetyckiego im. Leona Stankiewicza. Konkurs od 11 lat cieszy się dużym zainteresowaniem wśród wielu młodych poetów. Systematycznie bierze w nim udział ponad stu uczestników z całej Polski. Organizatorzy otrzymują kilkaset wierszy. Konkurs daje szansę rzetelnej oceny nadesłanych utworów oraz możliwość spotkania ze znanymi w regionie poetami. Organizatorom ze swej strony zależy na uczestnictwie najmłodszych, debiutujących poetów oraz starszej, „piszącej do szuflady” młodzieży.

Regulamin        
  XII edycji Międzyszkolnego Konkursu Poetyckiego im. Leona Stankiewicza w Śmiłowicach

Cele konkursu:
- przybliżenie postaci kujawskiego poety Leona Stankiewicza,

- zainteresowanie dzieci i młodzieży twórczością poetycką,
- promocja młodych twórców,
- stworzenie autorom możliwości zaprezentowania swoich utworów.
Zasady przeprowadzenia konkursu

1. Konkurs skierowany jest do uczniów wszystkich typów szkół i członków grup literackich.

2. Konkurs organizowany jest w 3 kategoriach: szkoły podstawowe, gimnazja (klasy gimnazjalne), szkoły średnie.

3. Warunkiem udziału w konkursie jest nadesłanie od 1 do 3 utworów. Utwory powinny być podpisane godłem i nadesłane w 3 egzemplarzach (może być w wersji elektronicznej). Do zestawu wierszy trzeba dołączyć zaklejoną kopertę z godłem oraz wiekiem autora. Koperta powinna zawierać dane: imię i nazwisko autora, adres, numer telefonu oraz nazwę szkoły  i ewentualnie dane opiekuna.
4. Na konkurs nie należy przysyłać prac: niesamodzielnych, wcześniej publikowanych lub nagradzanych w innych konkursach.
5. Tematyka prac jest dowolna.
6. Prace należy dostarczyć do 18 maja br. na adres: Szkoła Podstawowa w Śmiłowicach, Śmiłowice 98, 87 – 850 Choceń lub szkolaTen adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. (z dopiskiem Konkurs Poetycki).

7. Oceny utworów dokona jury powołane przez organizatora.
8. Organizator przewiduje przyznanie: I, II i III nagrody w 3 kategoriach, wyróżnień indywidualnych oraz wyróżnień dla szkół uczestniczących w konkursie. 9. Nagrodzone oraz wyróżnione utwory zostaną zaprezentowane szerokiej publiczności podczas spotkania podsumowującego wyniki konkursu.

10. Rozstrzygnięcie konkursu, wręczenie nagród oraz prezentacja wyróżnionych utworów planowana jest na 5czerwca 2018 roku w Szkole Podstawowej w Śmiłowicach. O szczegółach finału uczestnicy zostaną poinformowani drogą pocztową oraz za pośrednictwem portali Q4.pl, www.chocen.pl.

11. Organizator nie zwraca nadesłanych tekstów i jednocześnie zastrzega sobie możliwość publicznego prezentowania nagrodzonych utworów.

12. Udział w konkursie jest równoznaczny ze zgodą autora na publikację nagrodzonych utworów.
13. W sprawach spornych lub nieujętych w regulaminie decyzję podejmują organizatorzy.

 

Osoba odpowiedzialna: Sławomir Gwardecki  tel. 608576277, 054 284 51 86

To wydarzenie już się odbyło.

Piknik patriotyczno-historyczny

Data imprezy: 27-05-18 17:00
Organizator imprezy: Urząd Gminy, CCKB
Miejsce imprezy: Park w Choceniu
Info krótkie imprezy: Zapraszamy na piknik do parku w Choceniu. Początek imprezy o godzinie 17:00. Wstęp wolny